Szkoda życia na hejt

Szkoła Podstawowa nr 3 w Złocieńcu została wybrana do wyjątkowego programu „Szkoda życia na hejt” organizowanego przez Fundację UNIQA, który skupia się na przeciwdziałaniu hejtowi w szkole. Z ponad 1000 zgłoszonych placówek znalazła się w gronie zaledwie 50 wybranych. W związku z tym 17.10.2024r. odbyły się wykłady i warsztaty dla uczniów klas VI – VIII. Młodzież dowiedziała się czym jest hejt, kształciła umiejętności z zakresu budowania empatii, otwartej komunikacji i lepszego zrozumienia problemu hejtu. Podczas spotkania dla rodziców  i nauczycieli poruszono takie tematy jak:
– Jak hejt wpływa na młodzież i szkolną społeczność?
– Jak rozpoznać, że moje dziecko doświadcza hejtu w szkole?
– Jak rozmawiać z dzieckiem o hejcie i przemocy słownej?
– Co zrobić, gdy nasze dziecko jest ofiarą lub świadkiem hejtu?
– Jak wspólnie przeciwdziałać hejtowi w szkole i budować atmosferę wzajemnego szacunku?

Na zaproszenie dyrektora szkoły pani Małgorzaty Szcześniak, w wykładzie uczestniczyli również goście z zaprzyjaźnionych instytucji m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, Nowym Worowie, a także Klubu 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu.

Zajęcia poprowadził pan Filip Dębowski, edukator w Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, który jest partnerem merytorycznym programu.
Zarówno młodzież jak i dorośli przyznali, że wielokrotnie byli świadkami hejtu lub sami go doświadczali, dostrzegli ogrom skali tego zjawiska, ale też możliwość przeciwdziałania przemocy w oparciu o sprawdzone i skuteczne metody oddziaływania. Pragniemy podziękować Fundacji UNIQA za danie nam szansy na poprawę dobrostanu naszych uczniów poprzez promocję szacunku, akceptacji i pozytywnej komunikacji.

« z 2 »