Szkoda życia na hejt

Hejt nie zawsze wygląda jak hejt.
WAŻNY TEMAT. Szkoła Podstawowa nr 3 w Złocieńcu została wybrana do wyjątkowego programu „Szkoda życia na hejt” organizowanego przez Fundację UNIQA, który skupia się na przeciwdziałaniu hejtowi w szkole.
Z ponad 1000 zgłoszonych placówek znalazła się w gronie zaledwie 50 wybranych. W związku z tym 17.10.2024 r. odbyły się wykłady i warsztaty dla uczniów klas VI – VIII.
 
Młodzież dowiedziała się czym jest hejt, kształciła umiejętności z zakresu budowania empatii, otwartej komunikacji i lepszego zrozumienia problemu hejtu. Podczas spotkania dla rodziców i nauczycieli rozmawiano o tym, jak hejt wpływa na młodzież i szkolną społeczność, jak rozpoznać, że dziecko doświadcza hejtu w szkole, jak rozmawiać z dzieckiem o hejcie i przemocy słownej, co zrobić, gdy nasze dziecko jest ofiarą lub świadkiem hejtu, czy jak wspólnie przeciwdziałać hejtowi w szkole i budować atmosferę wzajemnego szacunku.
 
Na zaproszenie Dyrektora szkoły Małgorzaty Szcześniak, w wykładzie uczestniczyli również goście z zaprzyjaźnionych instytucji m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, Nowym Worowie, a także Klubu 2. Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu.
Zajęcia poprowadził Filip Dębowski, edukator w Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, który jest partnerem merytorycznym programu. Inicjatorką i koordynatorką projektu w szkole była Katarzyna Samulewska.

Podziękowanie za wsparcie zbiórki dla powodzian

Drodzy Rodzice i Uczniowie, z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych przez powódź. Dzięki Waszej hojności udało się zgromadzić żywność, odzież, środki higieniczne i inne artykuły codziennego użytku, które już trafiły do rodzin w potrzebie. Wasza pomoc była nieoceniona. Cieszymy się , że nasza społeczność szkolna potrafi zjednoczyć się w trudnych chwilach i wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej potrzebują. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą dobroć, wsparcie i empatię! Jesteśmy dumni ze wspaniałych rodziców i uczniów.

Z wyrazami szacunku Dyrekcja szkoły i nauczyciele

No Images found.

Pomoc dla powodzian

Szanowni Państwo!

W związku z dramatem, jaki rozgrywa się na południu Polski, nasza szkoła organizuje zbiórkę darów dla powodzian.

Prosimy wszystkich o włączenie się w zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby.

Zbieramy: – artykuły higieny osobistej: mydło, szampon, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, szczoteczki i pasty do zębów itp. – koce, – ręczniki, – suchy prowiant.

Zbiórka trwa do 20 września. Dary przynosimy do p. M. Walachowskiej lub do wychowawców.

Czerwone korale……..

13 września uczniowie klasy 2 A wzięli udział w kreatywnej lekcji, podczas której tworzyli piękne korale z jarzębiny oraz ludziki z kasztanów i żołędzi.

Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą pomysłowością i umiejętnościami manualnymi. Korale z jarzębiny, które powstały z owoców drzew, były nie tylko ozdobą, ale także doskonałym przykładem wykorzystania naturalnych materiałów. Uczniowie z zapałem pracowali nad tworzeniem ludzika z kasztanów i żołędzi, łącząc elementy przyrody w zabawny i twórczy sposób.

Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały swoje zdolności manualne, a także miały okazję nauczyć się więcej o roślinach i ich właściwościach. Wspólna praca nad projektami przyczyniła się do integracji klasy i wzbogaciła jej doświadczenia artystyczne.

Gratulujemy uczniom ich wspaniałych prac i dziękujemy za zaangażowanie !

ADAPTACJA PIERWSZOKLASISTÓW

Rozpoczęcie nauki w szkole to duże wyzwanie dla małych dzieci.

W tym roku szkolnym swoją przygodę z nauką zaczęło 33 uczniów.

Dobiega końca drugi tydzień nauki i możemy powiedzieć, że dzieci bardzo dobrze czują się w szkole, są uśmiechnięte, wesołe i pełne chęci do nauki.

Życzymy im wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy!!!

No Images found.

Zajęcia z Kodowania w Klasie 2a

W klasie 2a odbyły się ekscytujące zajęcia z kodowania i programowania, w których wykorzystaliśmy roboty edukacyjne marki Clementoni. Uczniowie mieli okazję poznać podstawy programowania poprzez zabawę i praktyczne doświadczenia.

Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak wprowadzać proste komendy, aby kierować robotami, a także jak rozwiązywać logiczne zagadki. Dzięki interaktywnym zabawom uczniowie rozwijali umiejętności współpracy w grupie oraz kreatywnego myślenia.

Zajęcia okazały się nie tylko pouczające, ale również pełne radości i śmiechu. Uczniowie z entuzjazmem odkrywali świat technologii, a ich zapał do nauki był widoczny na każdym kroku. Cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić ich w fascynujący świat kodowania!

PROJEKTY 3D – UPOMINKI DLA ÓSMOKLASISTÓW

Dzięki technologii druku 3D uczniowie klas siódmych mieli możliwość przygotowania kreatywnych i innowacyjnych upominków dla absolwentów naszej szkoły. Modele zostały zaprojektowane przez Martynę Piziak i Stanisława Walczaka. Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasi młodzi projektanci drukowali swoje prace na drukarce 3D.

Druk 3D bardzo szybko się rozwija i za jakiś czas ta technologia zapewne będzie dla nas czymś codziennym. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem podnoszą swoje kompetencje informatyczne i zdobywają zaawansą wiedzę na temat tej dziedziny informatyki.

EDUKACJA Z WOJSKIEM

Certyfikat - edukacja z wojskiem

6 czerwca uczniowie klas 7 wzięli udział w ogólnopolskim programie „Edukacja z wojskiem”. Jest on wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W ramach programu żołnierze prowadzą zajęcia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia są dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów. Żołnierze prowadzą je w obecności nauczycieli.

« z 6 »