AKTUALNOŚCI
archiwum z roku szkolnego 2012/2013
27 czerwca 2013r.
Egzaminy poprawkowe:
26.08.2013 | godz. 9:00 | Chemia | Komisja : Z. Buczek, E. Szemiel, A. Kaczmarek |
26.08.2013 | godz. 11:00 | WOS | Komisja : Z. Buczek, E. Szemiel, A. Kaczmarek |
|
27.08.2013 | godz. 9:00 | Matematyka | Komisja : Z. Buczek, I. Bosiacka, M. Szcześniak |
27.08.2013 | godz. 11:00 | Język angielski | Komisja : Z. Buczek, I. Bosiacka, M. Szcześniak |
|
28.08.2013 | godz. 9:00 | Język niemiecki | Komisja : Z. Buczek, J. Krochmal, M. Szcześniak |
(A. Maciąg)
27 czerwca 2013r.
KLASYFIKACJA ROCZNA uczniów Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu - rok szkolny 2012/2013
Szkołę ukończyło - 41 uczniów.
Promocje uzyskało - 71 uczniów.
Do egzaminu poprawkowego przystąpi - 6 uczniów.
Niepromowani - 2 uczniów.
Stypendium za wyniki w nauce otrzymują uczniowie, którzy w roku szkolnym 2012/2013 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,9 i dobre zachowanie:
Leszczełowska Paulina - kl. 1a
Jaślarz Michał - kl. 1a
Kmieć Angelika - kl. 1a
Gapsa Maja - kl. 1a
Prabucka Kamila - kl. 1a
Maik Michalina - kl. 1a
Walkowiak Mateusz - kl. 1a
Kaczmarek Aleksandra - kl. 2b - średnia ocen 5,60
Nowicka Ewelina - kl. 2b - średnia ocen 5,53
Bąk Konrad - kl. 3a
Pomian Andżelina - kl. 3a
Pomian Sandra - kl. 3a
Walkowiak Michał - kl. 3a - średnia ocen 5,66
Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują uczniowie:
Prabucka Kamila (kl. 1a) - Mistrzostwo Powiatu w skoku wzwyż w ramach Gimnazjady
Kucharska Paulina (kl. 1a) - Mistrzostwo Powiatu w rzucie oszczepem i dyskiem w ramach Gimnazjady; IV miejsce w rzucie oszczepem
i IV miejsce w rzucie dyskiem w finale wojewódzkim w ramach Gimnazjady
Borkowska Kinga (kl. 2a) - Mistrzostwo Powiatu w biegu na 300 m w ramach Gimnazjady
Wąwożny Sebastian (kl. 2a) - Mistrzostwo Powiatu w pchnięciu kulą w ramach Gimnazjady
Pomian Andżelina (kl. 3a) - VII miejsce w finale wojewódzkim w skoku w dal w ramach Gimnazjady
Pomian Sandra (kl. 3a) - Mistrzostwo Powiatu w biegu na 1000 m w ramach Gimnazjady
Walkowiak Michał (kl. 3a) -Mistrzostwo Powiatu i Województwa w skoku wzwyż w ramach Gimnazjady
(A. Maciag)
27 maja 2013r.
W Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym o puchar przewodniczącej RM Złocieńca.
Data 27 maja nie była przypadkowa, gdyż jest to dzień, ustanowiony przez Sejm, jako święto samorządu terytorialnego. W 1990r. właśnie 27 maja odbyły się pierwsze wybory do samorządów terytorialnych po zmianach polityczno-ustrojowych, w których mieszkańcy poszczególnych miast i gmin wybierali swoich przedstawicieli do rad.
W konkursie udział wzięli uczniowie gimnazjów ze Świerczyny, Wierzchowa, Ostrowic oraz Złocieńca. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca RM Urszula Ptak, burmistrz Waldemar Włodarczyk, wiceprzewodniczący RM Tadeusz Koźma oraz sekretarz gminy Leszek Modrzakowski rozdzielali punkty za dobre odpowiedzi. Jednak jak sam burmistrz stwierdził "łatwo nie było".
Konkurs składał się z czterech kategorii pytań, które dotyczyły zasad, przepisów, organów samorządowych oraz szerokiej tematyki związanej z funkcjonowaniem samorządów terytorialnych.
Ostateczna klasyfikacja:
- Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu
- Gimnazjum w Wierzchowie
- Gimnazjum w Ostrowicach
- Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu
- Gimnazjum w Świerczynie
Mimo ustalonej klasyfikacji należy traktować to współzawodnictwo jako zabawę mającą na celu popularyzację zagadnień o wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego.
Wszystkim dziękujemy za udział, mamy nadzieję spotkać się w przyszłym roku.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.
(Z. Buczek)
24 maja 2013r.
W zakładce menu ZESTAW PODRĘCZNIKÓW został umieszczony SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW obowiązujący w roku szkolnym 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu.
(A. Maciąg)
23 maja 2013r.
Dnia 23 maja 2013 uczniowie w składzie: Michalina Maik, Daniel Pomian i Martyna Literska wraz z opiekunem p. Małgorzatą Szcześniak, wzięli udział w III Gimnazjadzie Języka Angielskiego organizowanej przez Gimnazjum w Świerczynie. Uczniowie miel za zadanie wykazać się wiedzą z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii oraz przedstawili prezentację multimedialną o Londynie. Nasi uczniowie uzyskali III miejsce.
Zdjęcia z gimnazjady do obejrzenia w GALERII.
(M. Szcześniak)
22 maja 2013r.
W dniu 22 maja 2013r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu, pod opieką p. Ewy Szemiel oraz Aleksandry Maciąg uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej i odwiedzili Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami w Słajsinie gm. Nowogard.
Zwiedzenie zakładu miało na celu uświadomienie młodzieży, gdzie trafiają odpady, co się z nimi dzieje i dlaczego należy segregować odpady. Uczniowie zobaczyli taśmę produkcyjną segregującą śmieci, oraz posegregowane i sprasowane odpady.
Firma robi ogromne wrażenie. Jest to zakład przerabiający odpady z 28 gmin województwa zachodniopomorskiego, zrzeszonych w R-XXI.
Do R-XXI należą gminy: Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów, Stepnica, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal, Trzebiatów, Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Świerzno, Międzyzdroje, Wolin, Chociwel, Dobra, Radowo Małe, Resko, Węgorzyno, Drawsko Pomorskie, Ostrowice, Wierzchowo, Złocieniec, Brzeźno oraz Świnoujście.
Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w GALERII.
(A. Maciąg)
21 maja 2013r.
Dnia 21 maja 2013r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny w tytuł Bezbłędnego Gimnazjalisty. Organizatorem imprezy było Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu. Do konkursu przystąpiły trzy gimnazja, które w drodze wewnętrznych konkursów wyłoniły najlepszych uczniów.
Miejsce pierwsze w konkursie zajęła uczennica klasy Ia naszego gimnazjum - Michalina Maik z wynikiem 113 punktów (na 150 pkt. możliwych do uzyskania). Jednocześnie nasze gimnazjum zajęło drugie miejsce w zmaganiach drużynowych organizowanych w ramach tego konkursu. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizacją konkursu wewnątrzszkolnego oraz sprawdzeniem prac zajęła się p. Daria Adach (n-el języka polskiego).
(B. Adach)
17 maja 2013r.
W dniu 17 maja 2013 roku odbył się finał drugiej już POWIATOWEJ GIMNAZJADY MATEMATYCZNEJ, "Matematyka - umysł przenika", którego organizatorem jest Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu reprezentowało troje uczniów:
- Aleksandra Kaczmarek - klas druga
- Andżelina Pomian - klasa trzecia
- Michał Walkowiak - klasa trzecia
Zwycięzcą tego konkursu okazał się uczeń naszej szkoły - Michał Walkowiak. W nagrodę otrzymał aparat cyfrowy oraz kalkulator. Swojej nauczycielce matematyki - Irenie Bosiackiej oznajmił, że najcenniejszą nagrodą dla niego jest jednak pierwsze miejsce.
(I. Bosiacka)
30 kwietnia 2013r.
Uczniowie klas drugich zaprezentowali projekt edukacyjny "ZJAWISKA ELEKTRYCZNE W PRZYRODZIE, NAUCE I ŻYCIU CODZIENNYM". Zadania przydzielone w projekcie były realizowane od listopada 2012r. do kwietnia 2013r. pod kierunkiem Aleksandry Maciąg i Ewy Szemiel.
Celem projektu było:
- Rozbudzenie zainteresowań poznawczo - naukowych. Uzupełnienie i ugruntowanie wiedzy z fizyki, biologii i chemii.
- Kształtowanie umiejętności obserwowania i opisywania zjawisk elektrycznych w przyrodzie, uświadomienie ich ogromnej roli w życiu i rozwoju żywych organizmów.
- Zapoznanie z pojęciami dotyczącymi energii: zastosowaniem, źródłami i rodzajami energii.
- Uświadomienie uczniom sposobów właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz bezpiecznego, ekologicznego i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej.
- Opracowanie metod zapobiegania elektryzowaniu się ciał oraz bezpiecznego zachowania w czasie wyładowań elektrycznych i innych przepięć.
- Kształcenie umiejętności:
- rozumienia, tworzenia i przekazywania informacji w różnej formie,
- wybierania i gromadzenia przydatnych informacji,
- poszukiwania wiadomości i prezentowania ich przed innymi,
- korzystania z zasobów Internetu i najnowszych technologii,
- współpracy w grupie,
- przyjmowania odpowiedzialności,
- planowania i organizacji pracy,
- podejmowania decyzji.
- Kształtowanie takich cech jak dociekliwość, rzetelność, staranność.
Dziś trudno jest sobie wyobrazić codzienne życie bez elektryczności. Ile prac wykonujemy posługując się prądem elektrycznym? Korzystamy z niego, żeby mieć jasno, żeby wytwarzać ciepło i zimno, uruchamiać silnik spalinowy, bawić się ...
Elektryczność jest jedną z postaci energii, można ją bez trudu przesyłać przewodami, tam gdzie jest nam potrzebna. Jest tak łatwo dostępna - wystarczy nacisnąć przycisk - że zapominamy, jak bardzo jesteśmy od niej zależni. Zdajemy sobie sprawę z tego dopiero w razie awarii, gdy gasną światła i w popłochu szukamy świeczek.
Prąd, który zasila wiele urządzeń w domach, dociera do nas z odległych elektrowni. Prezentację o elektrowniach jądrowych, wodnych, wiatrowych, cieplnych przygotował Cezary Ślaza.
Uczniowie Adrian Barć, Andrzej Kak i Michał Kaliniak omówili różne źródła prądu. Zaprezentowali, że źródło prądu może wytwarzać energię elektryczną kosztem innych form energii, np.:
- chemicznej,
- cieplnej,
- mechanicznej,
- świetlnej.
Uczniów bardzo zainteresowało doświadczenie przygotowane przez Andrzeja Kaka przedstawiające przepływ prądu przez elektrolit – ogórek kiszony zaświecił się.
Tomasz Zdun przedstawił węgorza elektrycznego i inne organizmy żywe wytwarzające prąd lub impulsy elektryczne. Wszystkich bardzo zainteresowała ciekawostka ELEKTRYCZNOŚĆ PROSTO OD KROWY.
Eryk Doliński
Zaprezentował nam zjawiska elektryczne w przyrodzie. Jak powstaje piorun?
Daniel Pomian przygotował film o Benjaminie Franklinie - odkrywcy piorunochronu. Przedstawiona w ten sposób biografia bardzo się wszystkim spodobała.
Ewelina Nowicka
Opisała nam wpływ prądu na organizm człowieka, przedstawiła naturalne i sztuczne rozruszniki serca.
Michalina Pudło
Podsumowując temat projektowy uświadomiła uczniom konieczność systematycznego oszczędzania energii. Przedstawiła sposoby racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej.
Uczniowie przygotowali również gazetkę ścienną związaną z tematem projektowym.
Dziękujemy uczennicom: Marcie Kuśnierskiej i Paulinie Kacprzak, które pomogły nam przy prezentacji projektu.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.
(A. Maciąg)
29 kwietnia 2013r.
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29 kwietnia 2013 roku w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbył się apel z okazji dwieście dwudziestej drugiej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie pt. "Sąd nad Konstytucją" przygotowali uczniowie z klasy Ia (pod kierunkiem Aleksandry Kaczmarek). Wcielili się w role Obrońcy, Oskarżyciela, Sędziego i Konstytucji. Jak w prawdziwym procesie sądowym występowali świadkowie i eksperci. Wyrok wydany przez Sędziego był pozytywny dla majowej ustawy - okazała się niewinna i argumenty obrony zdecydowanie przeważały nad oskarżeniami. Wystąpił również zespół wokalny (pod kierunkiem Bernarda Gadziny). Uczniowie zaśpiewali "Rotę", "Polonez Trzeciego Maja","Odę do radości" oraz pieśń "Witaj majowa jutrzenko".
W drugiej części apelu uczniowie z klasy trzeciej a: Konrad Bąk i Michał Walkowiak przedstawili prezentację multimedialną pt. "Majowa konstytucja", w której ukazali historię uchwalenia tej ustawy oraz przybliżyli sylwetki jej twórców.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: przewodnicząca Rady Miasta pani Urszula Ptak, przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jolanta Dołbniak, radny Gminy Złocieniec pan Tadeusz Koźma,kombatanci: pan Tadeusz Lenart i Jan Bandur oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Danuta Kowalczyk.
Apel rozpoczęto zaśpiewaniem hymnu państwowego, a zakończono hymnem szkoły.
Zdjęcia z apelu znajdują się w GALERII.
(A. Kaczmarek)
26 kwietnia 2013r.
Około 400 tysięcy uczniów trzecich klas przystąpiło 23 - 25 kwietnia 2013r. do egzaminu gimnazjalnego. To drugi rocznik, który pisał egzamin w nowej formie.
We wtorek o godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po godzinie zmagań z tymi przedmiotami czekał ich 90-minutowy egzamin z języka polskiego. W środę zdawali najpierw testy z biologii, chemii, fizyki i geografii, a od 11.00 egzamin z matematyki. Egzaminacyjny maraton zakończyło sprawdzenie wiedzy z języków obcych - na poziomie podstawowym (egzamin w czwartek o 9.00) i na poziomie rozszerzonym (o godzinie 11.00).
Prace gimnazjalistów sprawdzą egzaminatorzy, a wyniki przysłane zostaną do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają je w czerwcu.
Zdjęcia z egzaminu znajdują się w GALERII.
(A. Maciąg)
17 kwietnia 2013r.
"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE" - HISTORIA ZŁOCIEŃCA I GMINY ZŁOCIENIEC
Uczniowie klasy II a i II b 16 kwietnia 2013r. zaprezentowali projekt edukacyjny, który realizowali od listopada 2012 r. do kwietnia 2013 r. pod kierunkiem Aleksandry Kaczmarek.
Cel główny: Przybliżenie uczniom historii i kulltury najbliższej okolicy, poszerzenie ich wiedzy na ten temat, kształtowanie związków emocjonalnych z regionem.
Cele szczegółowe:
- poszerzenie wiedzy historycznej dotyczącej miasta i gminy Złocieniec
- rozwijanie u uczniów postaw twórczych i poszukujących
- kształcenie umiejętności: docierania do różnych źródeł informacji (w tym Internetu), pracy w grupie, przygotowania i prezentacji inscenizacji, projektowania i wykonania gazetki tematycznej, filmu, prezentacji multimedialnej
- umożliwienie uczniom odkrywania własnych talentów: fotograficznych, redakcyjnych, teatralnych, plastycznych.
Uczniowie realizowali następujące zadania:
- Legendy o Złocieńcu i okolicy przygotowały: Aleksandra Kaczmarek, Magdalena Bujanowska. Anna Prokop – uczennice zaprezentowały gazetkę ścienną oraz spotkały się z uczniami klas piątych, którym opowiadały ciekawe legendy.
- Interesujących miejsc w Złocieńcu i gminie Złocieniec poszukiwali: Edwin Udycz i Kacper Ambroziak,którzy przeprowadzili wywiad na ten temat z uczniami naszej szkoły.
- Historią zamku w Złocieńcu zajęli się : Patrycja Witwicka,Sebastian Wąwoźny i Justyna Gałdys. Efektem ich pracy jest gazetka oraz plakat przedstawiający zamek.
- Wszyscy uczniowie wzięli udział w nagraniu inscenizacji pt." Księżniczka z góry Szubienicznej". Sami przygotowali scenariusz i rekwizyty.
- Prezentację multimedialną przygotował: Norbert Masłowski.
- Cele projektu zostały w pełni zrealizowane. Uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę o Złocieńcu, ale razem pracowali oraz odkryli i wykorzystali swoje talenty: plastyczne: Patrycja, Sebastian, Paweł, Justyna, Ania, Ola, Magda. Komputerowe, fotograficzne i techniczne: Norbert, Edwin, Kacper, Paweł. Aktorskie- wszyscy, a szczególnie Ania. Pedagogiczne i redakcyjne (prezentacja dla klas piątych): Ania, Ola, Magda.
- Prezentacja projektu bardzo podobała się uczniom klas pierwszych i drugich. Na koniec prezentacji wysłuchali piosenki o Złocieńcu w wykonaniu Patrycji Witwickiej i chętnie wzięli udział w konkursie przygotowanym przez autorów projektu.
Zdjęcia umieszczono w GALERII.
(A. Kaczmarek)
10 kwietnia 2013r.
Dnia 9 kwietnia 2013 roku Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odwiedzili hobbici w towarzystwie Gandalfa. Było to niesamowite spotkanie, tym bardziej, że nikt się go nie spodziewał. Ze strony uczniów w kierunku Bilba Bagginsa padały pytania dotyczące stylu życia, wrażeń z wyprawy przeciwko Smaugowi i przyjaźni z krasnoludami. Ogólne rozbawienie wzbudziła informacja, że hobbici jadają minimum sześć razy dziennie i uważają dzień za stracony, jeżeli nie zjedzą obiadu! Bilbo Baggins i jego przyjaciele zawitali do naszej szkoły zupełnie przez przypadek, wracali bowiem z kolejnej wyprawy. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, a pozostały po nim pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć w GALERII..
(D. Adach)
29 marca 2013r.
Dnia 27 marca 2013 Dnia 27 marca 2013 roku w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbył się konkurs "Mam talent", w którym udział wzięli uczniowie chcący zaprezentować swoje talenty. Oprócz śpiewu mogliśmy także wysłuchać beatboxu oraz popatrzeć na występ taneczny. Do konkursu zgłosiło się kilkunastu uczestników. Rywalizacja była wyrównana, dlatego też jury w składzie: Daria Adach, Aleksandra Maciąg oraz ks. Rafał Stasiejko przyznało trzy równorzędne I miejsca, które zajęli:
- Maciej Radzimski - beatbox
- Aleksandra Hume - rysunek
- Paulina Kucharska i Adrianna Kmieć - taniec
- Piotr Belnik i Michał Jaślarz - śpiew (wyróżnienie)
Impreza przebiegała w atmosferze zabawy, a dodatkowych wrażeń dostarczało jury, które wcieliło się w postaci jurorów telewizyjnego "Mam talent", czyli Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Kuby Wojewódzkiego. Konkurs uświetnili również swoim występem Stivi, Guzu i Jankes. Zgromadzona publiczność bawiła się wspaniale, były brawa, bisy i uśmiechy. Było to miłe zakończenie nauki przed przerwą świąteczną.
Zdjęcia z konkursu umieszczone zostały w GALERII.
(D. Adach)
18 marca 2013r.
Dnia 15 marca 2013 roku w Gimnazjum nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego w Złocieńcu odbyły się międzyszkolne Polsko - Angielskie Potyczki Językowe. W zabawie brały udział oba gimnazja złocienieckie. Równolegle odbywał się Konkurs Piosenki Angielskiej. Zadania konkursowe obejmowały zakres tematyczny z języka polskiego oraz języka angielskiego. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach, w których musieli wykazać się wiedzą lingwistyczną. Minimalną ilością punktów zwyciężyło Gimnazjum nr 2.
Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Aleksandra Januszko, Michał Pachura oraz Adam Sawościanik, natomiast przedstawicielami Gimnazjum nr 2 byli Aleksandra Kaczmarek, Karolina Matulewicz oraz Michał Walkowiak.
W Konkursie Piosenki Angielskiej udział wzięło 10 uczestników - amatorów. Zadziwili oni publiczność swoim talentem wokalnym i interpretacją utworów. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Andżelina Pomian w piosence "Hallelujah" oraz Kinga Borkowska w tekście "Rolling in the deep". Drugie miejsce zajął Konrad Szymczak w piosence "Someone like you". Trzecie natomiast Magdalena Bańkowska z utworem "Valerie". Odbył się również debiutancki koncert zespołu hip - hopowego Mamy Swój Własny Styl (Marcin Turalski, Filip Wołyniec).
Uczniowie klasy IIb zaprezentowali projekt edukacyjny "Wielka Brytania". Opiekunem grupy była Małgorzata Szcześniak.
Mimo elementów współzawodnictwa, impreza miała charakter zabawy i przebiegała w przyjemnej atmosferze.
Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: pani Małgorzata Szcześniak (nauczyciel języka angielskiego Gimnazjum nr 2) oraz pani Daria Adach (nauczyciel języka polskiego Gimnazjum nr 2).
Zdjęcia z międzyszkolnych potyczek umieszczone zostały w GALERII..
(D. Adach)
7 marca 2013r.
Próbny egzamin gimnazjalny 4-6 marca 2013r.
W dniach 4 - 6 marca 2013r. uczniowie klas trzecich gimnazjum po raz trzeci w tym roku szkolnym mieli okazję ocenić swoją wiedzę pisząc próbny egzamin gimnazjalny.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z arkuszem egzaminów:
- poziomem sprawdzanych umiejętności i wiadomości,
- typem zadań,
- punktacją,
- czasem, którym będą dysponować.
Mogli zastosować się do procedur i instrukcji egzaminów:
- sposobu losowania i warunków pisania,
- przebiegu egzaminu.
Zdjęcia z próbnego egzaminu umieszczone zostały w GALERII..
(A. Maciąg)
25 lutego 2013r.
19 lutego w Koszalinie odbył się drugi etap konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym. Naszą szkołę reprezentowali Michał Walkowiak oraz Magdalena Bańkowska. Opiekunem w czasie wyjazdu na konkurs był pan Zbigniew Buczek. Do kolejnego etapu zakalikował się Michał Walkowiak.
(Magda uczennica klasy 3a)
22 stycznia 2013r.
KLASYFIKACJA PÓŁROCZNA uczniów Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu - rok szkolny 2012/2013
Stypendium za wyniki w nauce otrzymują uczniowie, którzy za I półrocze roku szkolnego 2012/2013 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,9 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie:
Jaślarz Michał - kl. 1a
Kaczmarek Aleksandra - kl. 2b średnia ocen 5,33
Kmieć Angelika - kl. 1a
Leszczełowska Paulina - kl. 1a
Maik Michalina - kl. 1a
Nowicka Ewelina - kl. 2b średnia ocen 5,33
Pomian Sandra - kl. 3a
Prabucka Kamila - kl. 1a
Walkowiak Michał - kl. 3a
Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują uczniowie:
Borkowska Kinga (kl. 2a) - II-gi WYNIK PUNKTOWY W FINALE WOJEWÓDZKIM LIGI LEKKOATLETYCZNEJ W RAMACH GIMNAZJADY
Kmieć Adrianna (kl. 1a) - NAJLEPSZY WYNIK PUNKTOWY W FINALE WOJEWÓDZKIM LIGI LEKKOATLETYCZNEJ W RAMACH GIMNAZJADY
Kucharska Paulina (kl. 1a) - III-ci WYNIK PUNKTOWY W FINALE WOJEWÓDZKIM LIGI LEKKOATLETYCZNEJ W RAMACH GIMNAZJADY
Szemiel Julia (kl. 1a) - I MIEJSCE W ZAWODACH REGIONALNYCH WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W TENISIE STOŁOWYM - DRUŻYNOWYM
Udycz Edwin (kl. 2b) - I MIEJSCE W ZAWODACH REGIONALNYCH WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W TENISIE STOŁOWYM - DRUŻYNOWYM
Wojtewicz Malwina (kl. 3a) - I MIEJSCE W ZAWODACH REGIONALNYCH WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W TENISIE STOŁOWYM - DRUŻYNOWYM
(A. Maciag)
18 stycznia 2013r.
Pomoc dla Dominika
Dnia 17.01.2013r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierownictwem p. Jadwigi Grugel zorganizował loterię fantową i kiermasz ciast, z których dochód został przeznaczony na pomoc dla 7-etniego Dominika Kaka chorującego na medulloblastomę (złośliwy nowotwór rozwijający się w móżdżku).
Podczas akcji udało nam się zebrać 1045,70 zł, które wspomogą skomplikowane leczenie i rehabilitację chłopca.
Wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w pomoc dla Dominika serdecznie dziękujemy a samemu Dominikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
(D. Adach)
11 stycznia 2013r.
Pomoc dla Dominika
Dominik ze Stawna z gminy Złocieniec walczy z chorobą nowotworową, rozwijającą się w móżdżku.
Dominik Kak ma 7 lat. Zdiagnozowano u niego medulloblastomę. Jest to złośliwy nowotwór rozwijający się w móżdżku, któremu przypisuje się największy IV stopień złośliwości. Zbieramy fundusze na skomplikowane, długotrwałe leczenie i późniejszą rehabilitację.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji, organizując w najbliższy czwartek 17 stycznia kiermasz ciast i loterię fantową, a także zbiórkę nakrętek.
(Samorząd Uczniowski)
21 grudnia 2012r.
AKCJA PROFILAKTYCZNA - "NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE BIORĘ, BO ŻYCIE WOLĘ!"
w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu w roku szkolnym 2012/2013
W dniach 17 - 21 grudnia 2012r. zorganizowany został Tydzień Profilaktyki Szkolnej pod hasłem "Nie piję, nie palę, nie biorę, bo życie wolę!". Tydzień profilaktyki był podsumowaniem działań profilaktycznych przeprowadzonych w szkole w pierwszym półroczu. Odbywał się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.
W ramach organizowanych działań odbyły się następujące konkursy:
- konkurs na prezentację multimedialną "Zdrowy styl życia"
- klasowy konkurs na hasło lub scenkę profilaktyczną
- konkurs wiedzy "Prawo nas chroni"
Nagrody dla zwycięzców konkursów zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi.
21 grudnia Samorząd Uczniowski i Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze przygotowali uroczysty apel, na którym , uczniowie prezentowali scenki profilaktyczne, zaprezentowano wyniki ankiety na temat uzależnień, odbył się pokaz sprawności fizycznej oraz rozdano nagrody zwycięzcom konkursów.
Akcja "Nie piję, nie palę, nie biorę, bo życie wolę!" ma już dwunastoletnią tradycję w Gimnazjum nr 2. Organizowana jest corocznie, aby niektórym uczniom uświadomić, a innym przypomnieć, jakim zagrożeniem dla ich życia i zdrowia jest palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków czy modnych ostatnio dopalaczy. Dostarcza też wiedzy na temat innych zagrożeń, takich jak uzależnienie od Internetu, gier komputerowych, diet odchudzających, hazardu, a nawet od zakupów.
Tego typu działania profilaktyczne są dobrze postrzegane przez młodzież. Uświadamiają uczniom, jakie mogą być skutki zachowań ryzykownych, a także zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia.
Jak co roku na zakończenie apelu uczniowie składali przyrzeczenie:
Stojąc na straży godności człowieka,
My młodzi XXI wieku,
Rozbijający atomy, zdobywcy księżyca,
Przyrzekamy:
Choć dni mijają szybko i spraw tyle wciąż,
A w głowie brakuje pomysłu na życie,
My wiemy, co robić by mądrym być,
By do serca nie wpadła kropla zatrutej krwi.
Zawsze będziemy dobrze żyć,
Nigdy nie będziemy radości kryć,
Sport nasze dni nam umili, byśmy zawsze szczęśliwi byli.
O świetlaną przyszłość będziemy wiecznie walczyć,
Bo pięknych chwil w życiu musi nam wystarczyć!
Zdjęcia z apelu podsumowującego akcję profilaktyczną umieszczone zostały w GALERII.
(A. Hennig)
14 grudnia 2012r.
W dniach od 12-14.12.2012 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnych testów gimnazjalnych opracowanych przez "Operon" i "Gazetę Wyborczą". Środę, 12 grudnia trzecio-gimnazjaliści rozpoczęli częścią historyczną oraz polonistyczną. W czwartek 13 grudnia przyszedł czas na przyrodę jak i matematykę, zaś w piątek 14 grudnia, koniec tygodnia niektórzy uczniowie zakończyli testami z języka angielskiego, a część z języka niemieckiego.
To drugi próbny egzamin gimnazjalny w tym roku. Wcześniej uczniowie trzecich klas gimnazjów rozwiązywali testy przygotowane przez Centralną Komisje Egzaminacyjną.
Zdjęcia z próbnego egzaminu umieszczone zostały w GALERII.
(Andżelina uczennica kl. 3a)
7 grudnia 2012
6 grudnia 2012r. uczniowie przygotowali w swoich klasach Mikołajki. Sympatycznie spędzili czas w towarzystwie kolegów i koleżanek, wymieniając się przy tym symbolicznymi upominkami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj po raz kolejny odwiedzi naszą szkołę.
Zdjęcia umieszczone zostały w
GALERII.
(A. Maciąg)
5 grudnia 2012
"Prawdziwej wdzięczności nie można niestety wyrazić słowami". Johann Wolfgang Goethe
Dziękuję wszystkim, zwłaszcza uczniom klasy 2b i 3a, za wspaniały czas współpracy. Równie ciepłe słowa kieruje pod adresem pracowników szkoły. Katarzyna Bujacz
30 listopada 2012
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI SZKOLNEJ
"Nie palę, nie piję, nie biorę, bo życie wolę!"
17-21.12.2012r.
Każda klasa przygotuje hasło lub scenkę profilaktyczną i zaprezentuje ją na apelu podsumowującym tydzień profilaktyki.
Odbędą się konkursy indywidualne:
- Konkurs na prezentację multimedialną lub film w wersji elektronicznej o tematyce profilaktycznej: "Zdrowy styl życia","Nie palę, nie piję, nie biorę, bo życie wolę!" (prace należy dostarczyć do p. Aleksandry Maciąg, do 17 grudnia 2012r.);
- Konkurs wiedzy na temat znajomości przepisów prawa dotyczących przeciwdziałaniu alkoholizmowi, uzależnieniu od wyrobów tytoniowych oraz przeciwdziałaniu narkomanii.
(A. Maciąg)
30 listopada 2012
"Młodzież - dzieciom"
Uczniowie klas piątych, uczestnicy projektu edukacyjnego "Uwierz w siebie", brali udział w interesujących zajęciach przygotowanych przez koleżanki z Koła Historycznego naszego gimnazjum. Uczennice klasy II b: Ola Kaczmarek, Ania Prokop i Magda Bujanowska opracowały mapę okolic Złocieńca z oznaczonymi symbolami dotyczącymi najciekawszych legend regionu od najbardziej znanych np. "O złocienieckim zajączku" do "Potwora z jeziora Lubie". Dzieci same wybierały, jakich opowieści chcą wysłuchać, potem stworzyły ranking najbardziej interesujących przekazów. Następnie wspólnie ze starszymi koleżankami, w grupach, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, tworzyły plakaty tematyczne.
Uczniom klas piątych bardzo podobały się takie zajęcia, poprosiły Madę, Olę i Anię o przygotowanie kolejnego spotkania.
(A. Kaczmarek)
12 listopada 2012
9 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie pt. "Święto Niepodległości" przygotowali uczniowie z klasy Ia i Ib. Uczniowie recytowali wiersze oraz zapoznali zebranych z drogą, jaką musieli pokonać Polacy, aby odzyskać niepodległość. Wystąpił również zespół wokalny. Uczniowie zaśpiewali "Rotę", "Pierwszą Brygadę", "Piechotę", "Ułani, ułani".
Na zakończenie apelu dyrektor Zbigniew Buczek wręczyl nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu historycznego – "94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę".
W kategorii - klasy pierwsze najlepsze wyniki uzyskali:
- miejsce - Mateusz Walkowiak kl. I a
- miejsce - Maja Gapsa kl. I a
- miejsce - Paulina Leszczełowska - kl. I a
Wyróżnienia zdobyli: Izabela Jankowska - kl. I b, Kamila Prabucka - kl.I a, Karolina Górnik - kl. I b.
W kategorii - klasy drugie i trzecie najepsze wyniki uzyskali:
- miejsce - Michał Walkowiak kl. III a
- miejsce - Konrad Bąk kl. III a
- miejsce - Dawid Słomiński kl. III a
Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: kombatanci: pan Tadeusz Lenart i Jan Bandur oraz przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jolanta Dołbniak.
Apel rozpoczęto zaśpiewaniem hymnu państwowego, a zakończono hymnem szkoły.
(A. Kaczmarek)
31 października 2012
Dnia 31 października uczniowie Magdalena Bujanowska, Anna Prokop, Ewelina Nowicka i Edwin Udycz wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego odwiedzili złocieniecki cmentarz. Celem wyprawy było uporządkowanie najbardziej zaniedbanych i zapomnianych grobów oraz zapalenie symbolicznych światełek. Gimnazjaliści złożyli hołd wszystkim poległym w walce o Ojczyznę.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zniczy.
Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą o większą aktywność dotyczącą zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt. Każde, nawet najmniejsze, opakowanie karmy oznacza lepszy byt kolejnego zwierzęcia.
W sali nr 15 została uruchomiona poczta Samorządu Uczniowskiego, czyli ,,Stella".
(K. Bujacz)
29 października 2012
Dnia 29 października 2012r. w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbył się I etap konkursu wiedzy o samorządzie. Organizatorem konkursu jest Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o pracy samorządów oraz ich działaniach merytorycznych.
W Gimnazjum nr 2 do eliminacji szkolnych przystąpiło troje uczniów:
Magda Bańkowska, Maciej Radzimski oraz Michał Walkowiak.
Warunkiem awansu do drugiego etapu było uzyskanie 80% możliwych punktów.
Trzeba przyznać, że pytania były trudne i szczegółowe. Sztuka ta udała się tylko Michałowi Walkowiakowi, który uzyskał 86% możliwych do zdobycia punktów. Będzie jedynym reprezentantem Złocieńca w drugim etapie konkursu. Na oficjalne potwierdzenie musimy jednak poczekać, gdyż ostateczna ocena testu należy do organizatora.
(Z. Buczek)
26 października 2012
Dnia 26 października 2012 roku o godzinie 16.30 odbyła się dyskoteka szkolna. Impreza została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Wstęp na dyskotekę wynosił zaledwie złotówkę. Oprócz zabawy tanecznej uczniowie mogli zakupić pyszne ciasta, przygotowane przez swoich najbliższych, oraz wypić orzeźwiające napoje. DJ Maciek i DJ Konrad zapewnili wszystkim uczniom naszego gimnazjum wspaniałą muzykę, a ci z kolei radośnie pląsali.
Dochód z imprezy zasili konto Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.
Zdjęcia z dyskoteki szkolnej umieszczone zostały w GALERII.
(K. Bujacz)
26 października 2012
26 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na gimnazjalistę, czyli "Otrzęsiny na wesoło". Obecni byli wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja, rodzice wychowanków. Każda klasa pierwsza i jej indywidualni przedstawiciele musieli wykazać się sprytem, kreatywnością i pomysłowością w konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów.
Pierwsza z konkurencji polegała na przedstawieniu się Kociaków z klas pierwszych, które przybyły pod opieką swoich wychowawców - pani Maciąg i pana Radzimskiego.
Pląsy w przepięknych i wytwornych strojach zapamiętał chyba każdy. Bardzo podobała nam się konkurencja Karnawał, albo "Balony"! Publiczność miała dużo frajdy, gdy balony pękały pod dziewczynami.
Wiedza o szkole, starszych kolegach i pracownikach szkoły ("Kocham Cię Szkoło") była co prawda uboga, ale można to wybaczyć. ;)
Pierwszaki jadły jabłka i czekoladę, ale najbardziej przyłożyły się do picia mleka z butelki. Śmiechu było przy tym co nie miara. Zwłaszcza, że uczestnicy mieli na sobie pieluszki po to, żeby nie pobrudzić się mlekiem. ;)
Najedzony kot słodko mruczy, a więc "Mruczałki";. Była to bardzo wesoła konkurencja.
Polowanie na mysz (komputerową) to istny armagedon. Co przeżył pierwszy rząd lepiej nie wspominać.
Turlanie jajek głową, zwijanie włóczki w kłębek, malowane kota i "Zakazane słowa" to reszta konkurencji, które zostały przygotowane dla pierwszaków i przez, które udało im się przejść bez większych problemów.
Wygrała klasa 1a. Nagrodą jest dzień wolny od pytania.
Zdjęcia z otrzęsin możecie zobaczyć w GALERII
(Magda uczennica kl. 3a)
24 października 2012
KONKURS HISTORYCZNY - 94. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI PRZEZ POLSKĘ
24 października odbył się szkolny konkurs historyczny - "94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę" . Wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów z klas I - III, w dwóch grupach: klasy pierwsze oraz drugie i trzecie. Zagadnienia konkursowe obejmowały biografie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego, sytuację na ziemiach polskich w listopadzie 1918 roku, historie polskich symboli narodowych i pieśni patriotycznych.
W kategorii - klasy pierwsze najlepsze wyniki uzyskali:
- miejsce - Mateusz Walkowiak kl. I a
- miejsce - Maja Gapsa kl. I a
- miejsce - Paulina Leszczełowska - kl. I a
Wyróżnienia zdobyli: Izabela Jankowska - kl. I b, Kamila Prabucka - kl.I a, Karolina Górnik - kl. I b.
W kategorii - klasy drugie i trzecie najepsze wyniki uzyskali:
- miejsce - Michał Walkowiak kl. III a
- miejsce - Konrad Bąk kl. III a
- miejsce - Dawid Słomiński kl. III a
Gratulujemy wszystkim uczestników konkursu, a szczególnie zwycięzcom i wyróżnionym.
Zdjęcia z konkursu historycznego umieszczone zostały w GALERII.
(A. Kaczmarek)
22 października 2012
W dniu 22 listopada 2012r. zespół rockowy "Na Ostatnią Chwilę" zaprezentował autorski program profilaktyczny skierowany do młodzieży. Przesłanie i idea zespołu brzmi:
"...Jeśli chociaż jeden młody człowiek dzięki spotkaniu z nami zrezygnuje z działki narkotyku lub butelki wódki i wieczorem przyjdzie do klubu na nasz koncert, by tam przy muzyce rockowej bawić się bezpiecznie - TO WARTO WALCZYĆ!!! - WARTO WALCZYĆ O KAŻDEGO TONĄCEGO - PODAJĄC MU RĘKĘ I BUDUJĄC NOWE, ŚWIADOME POKOLENIE, KTÓRE BĘDZIE UMIAŁO CZERPAĆ Z ŻYCIA WSZYSTKO, CO PIĘKNE, ALE BEZPIECZNIE I ŚWIADOMIE!!! Będziemy pokazywać Rocka i opowiadać o nim, będziemy pozostawiać w szkołach płyty, ulotki, plakaty, ale przede wszystkim "NADZIEJĘ NA ZMIANY!!!...".
W trakcie spektaklu odbyły się wspólne występy na scenie. Klaudia, Maja Mateusz i Konrad ujawnili swoje zdolności wokalne a Maciek zachwycił wszystkich popisem "bit boksu".
Zdjęcia ze spotkania umieszczone zostały w GALERII.
(A. Maciąg)
15 października 2012
W październiku, odbyły się eliminacje szkolne w konkursach przedmiotowych.
Na rejonowym etapie konkursów, który odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym w ZSP nr 2 w Drawsku Pomorskim, ul. Połczyńska 7 o godz. 1400 , naszą szkołę reprezentować będą:
- w konkursie MATEMATYCZNYM (20 listopada 2012r. )
- Walkowiak Michał
- Kaczmarek Aleksandra
- Doliński Eryk
- w konkursie FIZYCZNYM Z ELEMENTAMI ASTRONOMII (21 listopada 2012r. )
- Walkowiak Michał
- Krysztofiak Justyna
- Pomian Andżelina
- w konkursie CHEMICZNYM (22 listopada 2012r. )
- w konkursie BIOLOGICZNYM ( 27 listopada 2012r.)
- Walkowiak Michał
- Nowicka Ewelina
- Matulewicz Karolina
- w konkursie JĘZYKA ANGIELSKIEGO (28 listopada 2012r. )
- Matulewicz Karolina
- Walkowiak Michał
- Pomian Sandra
Uczniowie biorący udział w rejonowym konkursie zobowiązani są zabrać ze sobą:
- Ważną legitymację szkolną
- Długopis z czarnym tuszem.
ŻYCZYMY POWODZENIA!!!
(A. Maciąg)
12 października 2012
12 października odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej czyli Dnia Nauczyciela. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy I a, I b, II b, IIIa, III b,a w rolę konferansjerek wcieliły się: Magda Bańkowska i Maja Danilewicz.
Uczniowie z klasy I b przypomnieli zebranym historię polskiego szkolnictwa i zachodzące w nim zmiany oraz przeprowadzone reformy. Klasa Ia zaprezentowała wiadomości przygotowane w ramach programu "Telewizja kablowa" oraz wywiad z ministrem oświaty, którego pomysły - skrócić naukę do dwóch miesięcy, a wakacje wydłużyć do dziesięciu - wzbudziły aplauz wśród młodzieży szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się reklamy, a szczególnie ta, w której przedstawiono przyrząd - "Gumowe ucho" bardzo przydatny na sprawdzianach i klasówkach. Przypominamy hasło: " Pamiętaj! Ucho ratuje, gdy nauczyciel Ci nie współczuje!". Reportaż "Z kamerą wśród uczniów" podkreślił ciężki los polonisty, którego uczniowie próbują pisać poprawne zdania. Scenki z życia gimnazjum przygotowane przez uczniów klasy IIIa, IIb i III b pokazały co tak naprawdę dzieje się w naszej szkole i wzbudziły szczery uśmiech na twarzach pedagogów. Niektórzy uczniowie wykazali w nich prawdziwy talent aktorski. Występy Andżeliny Pomian nagrodzono rzęsistymi oklaskami, do czego przyczyniły się też "pląsy" kolegów w roli baletu. Nową interpretację znanej piosenki "Sokoły" przedstawili chłopcy z klasy II b, a zespół wokalny zaśpiewał piosenkę "Ale to już było".
Na koniec apelu dyrektor Zbigniew Buczek złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a samorząd szkolny wręczył pedagogom bukieciki kwiatków.
Zdjęcia z apelu umieszczone zostały w GALERII.
(A. Kaczmarek)
9 października 2012
"Idzie zima - okaż serce" - właśnie pod takim hasłem w naszej szkole trwa zbiórka karmy dla bezdomnych kotów. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa, bo właśnie przez taki gest możesz podarować życie!
(K. Bujacz)
6 października 2012
5 października uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. A.Maciąg i p. M.Szcześniak byli na wycieczce edukacyjnej w Szczecinie. Odwiedziliśmy interaktywną wystawę nauk "EUREKA - Cuda Nauki i Techniki", której głównym celem jest promowanie nauki w maksymalnie atrakcyjny sposób, zwiększenie zainteresowania fizyką.
Wystawa w Szczecinie funkcjonuje na wzór analogicznych wystaw zachodnich, gdzie w sposób zabawowy, poprzez działanie na przyrządach, można wiele się nauczyć, doświadczyć, przeżyć. Na wystawę można patrzeć jak na naukowe wesołe miasteczko.
Byliśmy również w Muzeum Techniki i Komunikacji. Co to jest: kurołapka, skarpeta, skorupa, księżniczka, babuszka, skiepa, ryczy-pipa, galopicha, królowa pobocza, dymisnierusos? Tak ochrzciliśmy syrenkę. Samochód ten Polacy za czasów wczesnego PRL kochali miłością ogromną, choć często bez wzajemności. Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji jest wypełnione po brzegi samochodami, w których kochali się Polacy. Niemal każdy kierowca po czterdziestce znajdzie w starej zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej swój pierwszy pojazd. Syrena, to skarpeta (zapach) i kurołapka (otwierane do przodu mogły zgarniać kury we wsi). Motocykl wfm, to wuja Franka motor. Fiat 126p był Fatalną Imitacją Auta Turystycznego 1-osobowego 2-drzwiowego 6-krotnie przepłaconego albo kaszlakiem. Jego większy brat, to kredens i kancior. Autobus jelcz był ogórkiem, tramwaj GT6 - helmutem. Pojazdy, które zasługiwały na własne imię parkują już tylko w muzeum. Kurołapki, babcie i mydelniczki ustąpiły miejsca w garażach kolejnym modelom fiatów, fordów, volkswagenów. Nikt nie nadaje imion samochodom projektowanym przez komputer.
Atrakcją wycieczki była również wystawa mikrosamochodów z drugiej połowy XX wieku "Kiedy Europa była malutka".
Po dniu pełnym wrażeń mieliśmy czas wolny w centrum handlowym :).
Zdjęcia z wycieczki umieszczone zostały w GALERII.
(A. Maciąg)
5 października 2012
Dnia 4 października 2012 w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu wybrana została nowa Rada Rodziców.
W jej skład weszli:
- Danuta Kowalczyk - przewodnicząca
- Wioleta Rankau - z-ca przewodniczącego i jednocześnie sekretarz
- Piotr Danilewicz - skarbnik.
Na spotkaniu ustalono datę ponownego zebrania - 25 października 2012r. (po drugim z zaplanowanych zebrań z rodzicami).
(Z. Buczek)
26 września 2012
Dnia 26 września 2012 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Decyzją naszych uczniów zostali wybrani:
- Michał Walkowiak
- Maciej Radzimski
- Andżelina Pomian
Opiekunem Samorządu Szkolnego jest mgr Katarzyna Bujacz.
(K. Bujacz)
12 września 2012
Uczniowie klasy IIB zbierają nakrętki plastikowe, "LIPTONKI" oraz znicze. Wszystkie rzeczy należy dostarczać bezpośrednio do p. BUJACZ,
do sali NR 15. Za udział w akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Od 17 września rusza kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa, do dnia 21 września, winna Zgłosić trzech kandydatów do p. BUJACZ.
(K. Bujacz)
3 września 2012
Witaj Szkoło!
Dnia 3 września roku odbyła się w uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Zaproszonym gościem był pan Leszek Modrzakowski sekretarz UMiG. Dyrektor Zbigniew Buczek serdecznie powitał zebranych uczniów i ich rodziców oraz poinformował o organizacji roku szkolnego. W naszej szkole jest 6 oddziałów:
Ia - wychowawca mgr inż. Aleksandra Maciąg
Ib - wychowawca mgr Adam Radzimski
IIa - wychowawca mgr Irena Bosiacka
IIb - wychowawca mgr Katarzyna Bujacz / mgr Daria Adach
IIIa - wychowawca mgr Ewa Szemiel
IIIb - wychowawca mgr Małgorzata Szcześniak
Dyrektor złożył wszystkim uczniom życzenia sukcesów, wytrwałości oraz dużo zapału do nauki.
Szczególnie ciepło zostali przywitał uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasach pierwszych. Wyraził również nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny będzie pasmem pozytywnych zmian w życiu uczniów i naszej szkoły.
(M. Szcześniak)
27 sierpnia 2012
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września o godz. 900
Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2014/2015
Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2013/2014
Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2012/2013