AKTUALNOŚCI
roku szkolnego 2014/2015



UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
ODBĘDZIE SIĘ DNIA 26.06.2014 O GODZ: 1030
W SALI GIMNASTYCZNEJ GIMNAZJUM NR 2 W ZŁOCIEŃCU.




PODSTAWOWE INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYCHODZĄCYCH DO PIERWSZEJ KLASY GIMNAZJUM NR 2 W ZŁOCIEŃCU W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  1. Uczniowie z obwodu szkolnego do gimnazjum są przyjmowani z urzędu. W przypadku rezygnacji z uczęszczania do naszej szkoły proszę o zgłoszenie tego faktu.
  2. W gimnazjum powstanie jedna klasa pierwsza - 30 osób.
  3. Uczniowie klas pierwszych w nadchodzącym roku szkolnym otrzymają bezpłatny zestaw podręczników oraz ćwiczeń. Pakiet zostanie zamówiony w wydawnictwie WSiP.
  4. Nauka języków obcych odbywać się będzie w grupach o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Poziom zaawansowania zostanie ustalony na podstawie wyników sprawdzianu po szóstej klasie.
  5. Uczniowie, zgodnie z zapisem statutowym, są zobowiązani do posiadania co najmniej jednej koszulki na wf w ustalonym kolorze. W tym celu uczniowie otrzymali deklaracje, które powinny być złożone w sekretariacie gimnazjum do 15 czerwca.
  6. Od 1 września 2015r. roku zmienia się organizacja funkcjonowania szkoły. Z obu szkół został powołany Zespół Szkół w Złocieńcu. Dla uczniów i rodziców nie wprowadza to żadnych zmian.
  7. Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania szkoły rodzice uzyskają na pierwszym, obowiązkowym zebraniu we wrześniu 2015r. Będzie to również moment do wstępnych uwag i inicjatyw ze strony rodziców w kwestii funkcjonowania szkoły.
  8. Wszelkie inne informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 94 367 04 50 lub osobiście w sekretariacie szkoły.


INFORMACJA O LEGITYMACJACH SZKOLNYCH


     W świetle obowiązujących przepisów, legitymacje szkolne wydane na drukach MEN-I/50/2 oraz MEN-I/51/2, bez wpisanego numeru PESEL, traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów. W przypadku okazania, w czasie kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu, legitymacji poświadczającej uprawnienia ucznia do ulgowego przejazdu bez wpisanego numeru PESEL, uczeń ten traktowany jest jako osoba nieposiadająca prawa do ulgowego przejazdu.

W związku z powyższym proszę, aby uczniowie zgłosili się z legitymacją do sekretariatu szkoły celem wpisania numeru PESEL oraz poświadczenia tego faktu pieczęcią.

(Dyrektor)

29 czerwca 2015

KLASYFIKACJA ROCZNA uczniów Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu - rok szkolny 2014/2015

KLASYFIKACJA PÓŁROCZNA

Stypendium za wyniki w nauce otrzymują uczniowie, uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,9 i dobre zachowanie:

Czepe Noel - kl. 1a
Jarosz Małgorzata - kl. 1a
Darska Magdalena - kl. 2a
Filipczak Kamila - kl. 2a
Krochmal Anna - kl. 2a
Leszczełowska Paulina - kl. 3a - średnia ocen 5,73
Kmieć Angelika - kl. 3a
Prabucka Kamila - kl. 3a
Maik Michalina - kl. 3a
Jaślarz Michał - kl. 3a
Szemiel Julia - kl. 3a

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują uczniowie:

Kucharska Paulina (kl. 3a)
Jaślarz Michał (kl. 3a)
Kmieć Adrianna (kl. 3a)
Sewerynowicz Konrad (kl. 3a)
Prabucka Kamila (kl. 3a)
Walkowiak Mateusz (kl. 3a)
Szemiel Julia (kl. 3a)
Strzegowska Dorota (kl. 3b)

(A. Maciąg)

17 czerwca 2015

HAPPENING - ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU DLA KUBUSIA

     Dnia 15 czerwca 2015 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą p. Darią Adach wzięli udział w happeningu zorganizowanym na rzecz akcji "Zostań dawcą szpiku dla Kubusia". Impreza miała na celu propagowanie dawstwa szpiku wśród jak najszerszej społeczności. Licznie zebrana młodzież wraz z opiekunami przeszła ulicami Złocieńca i zachęcała do zostania potencjalnym dawcą szpiku. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty, które przykuwały uwagę.
Impreza miała charakter otwarty, przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(D. Adach)

8 czerwca 2015

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ PATRONA

     Dnia 3 czerwca 2015r. uczniowie naszego gimnazjum z okazji Dnia Dziecka wybrali się nad jezioro Siecino. Tutaj w ramach akcji "Zachowaj trzeźwy umysł" zorganizowane zostały zabawy rekreacyjno - sportowe. Młodzież zmagała się m.in. w grze w siatkówkę, przeciąganiu liny, ale także w rzucie jajkiem. Wszyscy wygrani otrzymali symboliczne nagrody. Ponadto rozpalone zostało ognisko, przy którym upieczono smaczne kiełbaski. Niektórzy z uczniów postanowili uczcić swoje święto i przybrać na ten dzień "inny wizerunek", dlatego też chętnie zgodzili się, aby koledzy i koleżanki pomalowali im twarze. Podczas imprezy zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, które można będzie obejrzeć w galerii.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(D. Adach)

7 czerwca 2015



1 czerwca 2015

INTERESUJACA LEKCJA HISTORII

     28 maja w Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich, a w Szkole Podstawowej nr 3 uczniów klasy piątej i szóstej, z panem Leszkiem Ślepowrońskim - politologiem, historykiem, współpracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Było to kolejne spotkanie z cyklu "Lekcje z historii najnowszej". Prelegent omówił następujące zagadnienia: Zaproszony gość w interesujący sposób przedstawił dokumenty, filmy, mapy oraz relacje uczestników tych historycznych wydarzeń. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, które w znacznym stopniu wzbogaciło ich wiedzę historyczną.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Kaczmarek)

21 maja 2015

WYNALAZKI, PATENTY I PRAWA AUTORSKIE

     Omawiając na lekcjach zajęć technicznych zagadnienia dot. wynalazków, patentów i praw autorskich uczniowie klasy 1a zaprezentowali swoje propozycje ulepszeń.
Wśród zaprezentowanych wynalazków mogliśmy podziwiać "TURBO BUTY", które osiągają prędkość 35 km/h i pułap 8m. Wystarczy je nałożyć, silniki zostają włączone i zaczynamy się unosić. Buty połączone są z mózgiem, wystarczy pomyśleć i już wznosimy się wyżej i szybciej. Dzięki takiemu wynalazkowi nigdzie się już nie spóźnisz a pierwsze miejsce na zawodach sportowych masz gwarantowane.
Inny wytwór uczniowskiej wyobraźni to "GENERATOR POMYSŁÓW". Wystarczy, że użytkownik założy produkt na głowę i włączy jednym, małym przyciskiem. Następnym krokiem jest wprowadzenie do komputera opisu sytuacji, w której potrzebny jest pomysł i po zaledwie 3 sekundach otrzymujemy gotowe rozwiązanie.
Oglądaliśmy również prototyp ekologicznego napędu na tlen wytwarzany przez kwiaty w kadłubie - SPANG 5000, czy uniwersalny otwieracz do puszek.
Pomysłom nie było końca. Nasi gimnazjaliści wykazali się dużą kreatywnością i twórczym umysłem.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Maciąg)

20 maja 2015

SZKOLNY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O TYTYUŁ BEZBŁĘDNEGO GIMNAZJALISTY

     Dnia 20 maja 2015 r. w naszym gimnazjum po raz kolejny odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Bezbłędnego Gimnazjalisty organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu. W zmaganiach udział wzięło 13 uczestników z całej szkoły. Konkurs składał się z testu i dyktanda ortograficznego. Maksymalnie można było zdobyć 150 punktów. Do etapu powiatowego przeszło troje uczniów z najwyższą liczbą uzyskanych punktów. Byli to:
  1. Agnieszka Radzewicz (klasa IIa) - 132 punkty
  2. Kamila Filipczak (klasa IIa)- 123 punkty
  3. Michał Jaślarz (klasa IIIa) - 122 punkty
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w poszerzaniu swoich ortograficznych horyzontów! Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(D. Adach)

18 maja 2015

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

     15 maja 2015r. uczniowie klas drugich zaprezentowali projekty edukacyjne, które realizowali od listopada 2014r.:

"STATYSTYCZNY GIMNAZJALISTA" - opiekun projektu Irena Bosiacka.

Zebranie i opracowanie informacji dało obraz jaki jest statystyczny gimnazjalista naszej szkoły.
Dowiedzieliśmy się np., że:
- jesteśmy dość wysokimi gimnazjalistami o niebieskich oczach;
- mamy wiele różnych imion;
- lubimy swoja klasę i szkołę;
- rzadko chodzimy do kina;
- muzyka, sport i film (zwłaszcza horror) to to, czym się interesujemy;
- w przyszłości będziemy żołnierzami lub lekarzami.
Tak naprawdę nauczyliśmy się budowania ankiet pozwalających na opracowywanie danych.

"ZŁOCIENIEC NASZA MAŁA OJCZYZNA"- opiekun projektu Aleksandra Kaczmarek.

W projekcie uczestniczyli: Wiktoria Jarońska, Sandra Leżak, Kamila Piskunowicz, Anna Ubych, Irek Kak, Darek Strzegowski, Damian Ślaza. Uczniowie wykonali gazetkę o historii Złocieńca, plakat, ilustracje, album. Przygotowali pytania do konkursu historycznego dla klas pierwszych oraz prezentację multimedialną.

"BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE" - opiekun projektu Aleksandra Maciąg

Celem projektu było poszerzenie wiedzy o doświadczeniach i zwyczajach młodzieży i ich rodziców w zakresie ryzykownego i bezpiecznego korzystania z Internetu i nowych technologii w sieci.
Dzieci i młodzież stanowią zdecydowana większość użytkowników Internetu w Polsce. Większość z nich zaczyna korzystać z Sieci będąc w wieku od 5 do 9 lat (58%) a co szóste z nich swoją przygodę z Internetem rozpoczyna już od 4 roku życia lub jeszcze wcześniej (16,1%) !
Żeby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo młodych internautów niezbędna jest wiedza na temat tego w jaki sposób korzystają oni z Sieci oraz jaka jest ich opinia i doświadczenia związane z zagrożeniami online.
W styczniu 2015 r. wśród uczniów naszej szkoły została przeprowadzona ankieta dotyczącą zagrożeń w Internecie.
Uzyskaliśmy odpowiedź na następujące pytania:
- ile czasu spędzasz w Internecie?
- jakie witryny najczęściej przeglądasz? ( strony erotyczne, serwisy blogowe);
- usługi internetowe, z których najczęściej korzystasz?: (komunikatory, strony WWW, poczta e-mail, gry online);
- miejsca, w których uczniowie korzystają z Internetu;
- informacje ujawniane przez młodzież (adres domowy, numer telefonu, adres e-mail).
Wyniki ankiety opracowano i przedstawiono w prezentacji multimedialnej.
Uczniowie uczestniczący w projekcie przygotowali również prezentację multimedialną "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI" oraz filmik pt. "Zagrożenie w sieci".


Wśród uczniów naszej szkoły została rozdana ulotka informacyjno-ostrzegawcza: "Bądź bezpieczny w Internecie". Zawiera ona najważniejsze zasady, których warto przestrzegać surfując po sieci.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Maciąg)

18 maja 2015

JĘZYKOWY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 2

     13 maja uczniowie Gimnazjum nr 2 im. gen. W. Sikorskiego wzięli udział w Regionalnej Gimnazjadzie Przedmiotowej organizowanej przez Gimnazjum w Drawsku Pomorskim. Dwoje uczniów zostało laureatami konkursu z języka angielskiego.

Noel Czepe, kl. Ia -2 miejsce
Kamila Filipczak, kl. IIa -3 miejsce



Sukces jest tym większy, że w gimnazjadzie brało udział 142 uczniów z 11 gimnazjów. Serdecznie gratulujemy.

(M. Szcześniak)

29 kwietnia 2015

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Jakże jasno dziś nam Biały Orzeł świeci
w dniu Trzeciego Maja!
Dziś w wolnej Polsce naród cały
święci ten dzień radosny,
dzień wolności i chwały,
święto wiosny!"

     Ten cytat pochodzi z wiersza recytowanego przez uczennicę klasy pierwszej na apelu, który odbył się 28 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu z okazji dwieście dwudziestej czwartej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawienie pt. "Majowa konstytucja" przygotowali uczniowie z klasy Ia i II a. Przedstawili okoliczności uchwalenia historycznej ustawy zasadniczej w dniu 3 maja 1791r. Recytowali patriotyczne wiersze. Wystąpił również zespół wokalny (pod kierunkiem Bernarda Gadziny). Uczniowie zaśpiewali m.in."Rotę", "Polonez Trzeciego Maja" oraz pieśń "Witaj majowa jutrzenko". Uczennica Magdalena Darska zaprezentowała utwór instrumentalny.
     Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu pan Mirosław Kacianowski, przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jolanta Dołbniak, kombatanci: pan Tadeusz Lenart i Jan Bandur.
     Druga część uroczystości miała charakter mniej oficjalny. Każda klasa miała zaprezentować piosenkę polską o charakterze patriotycznym lub ludowym. Uczniowie znakomicie wywiązali się z tego zadania. Przygotowali stroje i rekwizyty.
Apel rozpoczęto zaśpiewaniem hymnu państwowego, a zakończono hymnem szkoły.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Kaczmarek, D. Adach)

16 kwietnia 2015

Z WIZYTĄ NA POLIGONIE


     Na zaproszenie 2 Brygady Zmechanizowanej młodzież Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu we wtorek 14 kwietnia 2015 roku odwiedziła mury złocienieckiej brygady oraz poligon drawski. Pan Grzegorz Romanowski przedstawił uczniom historię i tradycje jednostki oraz odpowiadał na pytania na czym polega praca żołnierza. Jednakże to co najciekawsze czekało na młodych miłośników militariów na poligonie drawskim, gdzie żołnierze z 2 BZ oraz Amerykanie przygotowali pokaz sprzętu, podczas którego wszyscy mogli zobaczyć i poznać słynnego amerykańskiego Abramsa oraz Bradley-a, jak również wyposażenie żołnierzy z batalionu zmechanizowanego. Uczniowie mieli możliwość obserwacji kierowania ogniem kompanii w obronie współdziałającej z plutonem czołgów wojsk amerykańskich.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(M. Szcześniak)

10 kwietnia 2015

PODWÓRKO NIVEA - KONKURS




     Informujemy, że gmina Złocieniec przystąpiła i zakwalifikowała się do konkursu "Podwórko Nivea". Celem konkursu jest budowa 40 nowoczesnych placów zabaw na terenie całej Polski. Lokalizacja placu zgłoszona przez gminę, wskazana została przy ul . Czwartaków w Złocieńcu. Głównym powodem wyboru tej właśnie lokalizacji jest fakt, że osiedle liczy ponad 1200 mieszkańców i nie ma tam żadnego placu zabaw.

To czy plac zabaw powstanie we wskazanej przez nas lokalizacji, zależy tylko od głosowania internautów. Chcąc uzyskać dużą liczbę głosów, należy codziennie odwiedzać stronę www.nivea.pl/podworko i oddawać głos na wskazaną wyżej lokalizację. Liczy się każdy głos.

Prosimy o Wasze głosy na lokalizację placu zabaw w Złocieńcu. Pamiętajcie GŁOSUJCIE CODZIENNIE w szczytnym celu.

Zapraszamy także do polubienia i odwiedzania strony na facebooku: Podwórko Nivea w Złocieńcu. Będziemy tam zamieszczać informacje dotyczące konkursu.

Głosowanie odbędzie się w II Etapach. I etap potrwa 1.04.2015r.- 30.04.2015r. II etap 1.05.2015r. - 31.05.2015r. W każdy z etapów wyłonionych zostanie 20 zwycięskich lokalizacji.


23 marca 2015

MAM TALENT

     Dnia 20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent!". Wzięło w nim udział 14 uczestników, którzy zaprezentowali się w różnych dziedzinach. Mogliśmy zatem oglądać tancerzy, piosenkarzy, ale także artystów- plastyków. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, mimo ogromnej tremy, która im towarzyszyła.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:
  • Irena Bosiacka (n-el matematyki)
  • Adam Radzimski (n-el wychowania fizycznego i wdż)
  • Joanna Bednarska (sekretarka szkoły)
W konkursie zostały nagrodzone następujące osoby:

- miejsce 1. - ex aequo Róża Dawid (z piosenką "Chodź, pomaluj mój świat") i Izabela Jankowska (z piosenką "Laleczka z saskiej porcelany");
- miejsce 2. - Katarzyna Radzimska i Kataryna Woźniak z własnym układem tanecznym;
- miejsce 3. - Aleksandra Kak (wykonanie kwiatów z bibuły) i Daria Łyżwińska (rysunek);

Impreza miała charakter zabawy i przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.
(D. Adach)

21 marca 2015

CZĘŚCIOWE ZAĆMIENIE SŁOŃCA

   

     20 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły również mieli okazję podziwiać ten piękny i rzadki spektakl, jakim było częściowe zaćmienie Słońca. Ci bardziej zapobiegliwi zaopatrzyli się w szkiełka spawalnicze, filtry polaryzacyjne oraz różne filtry przyciemniające blask słońca.
(A. Maciąg)

21 marca 2015

KONKURS HISTORYCZNY - ZŁOCIENIEC NASZA MAŁA OJCZYZNA

     19 marca w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbył się szkolny konkurs – "Złocieniec nasza mała ojczyzna", w którym wzięło udział dwanaścioro uczniów z klasy pierwszej. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością historii Złocieńca oraz legend związanych z naszym miastem. Współorganizatorem konkursu była pani Liliana Paszkowska - bibliotekarka z Klubu Brygadowego. Rozdanie nagród odbyło się 21 marca podczas apelu "Mam talent".
Najlepsze wyniki uzyskali:
  • 1 miejsce - Daria Łyżwińska
  • 2 miejsce - Szymon Koziarz
  • 3 miejsce - Zuzanna Wiesner
Wyróżnienia otrzymali: Jakub Szczepko, Weronika Woch, Dominika Żurek. Gratulujemy!
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Kaczmarek)

20 marca 2015

MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

     

     Dnia 12 marca 2015 roku w sali złocienieckiego kina Mewa odbył się Mały Konkurs Recytatorski na szczeblu powiatowym. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum wyłonione najpierw w eliminacjach szkolnych, a następnie w drodze eliminacji miejskich. Były to: Magdalena Darska i Anna Krochmal (uczennice klasy IIa).
W ramach konkursu dziewczęta musiały zaprezentować wybrany przez siebie wiersz oraz dowolny fragment prozy. Niestety, żadna z uczestniczek nie zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu. Mimo tego serdecznie dziewczynom gratulujemy!
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.
(D. Adach)

28 lutego 2015

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "SUPERMATMA"

     

     27 lutego 2015r. w Gimnazjum w Czaplinku odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny "SUPERMATMA". Uczennice klasy 3a Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu Paulina Leszczełowska i Kamila Prabucka zajęły w nim równorzędne I miejsce.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.
(A. Maciąg)

16 lutego 2015

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE W GIMNAZJUM NR 2 W ZŁOCIEŃCU
NA ROK SZKOLNY 2015/2016


Kandydaci zamieszkali w obwodzie gimnazjum nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu i są przyjmowani z urzędu na podstawie zgłoszenia, które zawiera dane kandydatów i rodziców kandydatów, określone w art. 20u ustawy o systemie oświaty.
Kandydaci zamieszkali poza obwodem gimnazjum podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu i mogą być przyjęci do klasy pierwszej, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami (tzn. przyjęła wszystkich chętnych kandydatów zamieszkałych w obwodzie gimnazjum). Podobnie postępowaniu rekrutacyjnemu podlegają kandydaci starający się o przyjęcie do szkół , którym nie ustalono obwodu (np. szkoły i oddziały dwujęzyczne, szkoły i oddziały sportowe, szkoły mistrzostwa sportowego).

W postępowaniu rekrutacyjnym decydują podobnie jak w ubiegłych latach kryteria określone przez gimnazjum zawarte w jego statucie.

REKRUTACJA UCZNIÓW

  1. Gimnazjum przeprowadza rekrutację uczniów w oparciu o przepisy UoSO wprowadzone ustawą o zmianie ustawy z 18 stycznia 2014r.
  2. Do szkoły przyjmowani są uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową.
  3. Do szkoły, z urzędu, przyjmowana jest młodzież z obwodu szkoły na podstawie wykazu ewidencji ludności.
  4. Warunkiem przyjęcia ucznia nie należącego do obwodu szkoły są wolne miejsca w klasach, których liczebność nie może przekroczyć 30 osób.
  5. Przyjęcie ucznia z poza obwodu, powodujące skutki w organizacji pracy szkoły (w szczególności podział na grupy, konieczność nauczania indywidualnego) może nastąpić tylko za zgodą organu prowadzącego szkołę.
    W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, o którym mowa w ust. 4, niż liczba wolnych miejsc stosuje się postępowanie rekrutacyjne. Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria. Kryteria, o których mowa w ust. 6, mają jednakową wartość 1 punktu.

      1) wielodzietność rodziny kandydata;
      2) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
      3) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
      4) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
      5) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
      6) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

  6. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, oraz lokalnych potrzeb społecznych. Organ prowadzący określa dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.
  7. Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata. Spełnianie tego kryterium jest potwierdzane oświadczeniem rodzica kandydata.
  8. Organ prowadzący określa nie więcej niż 6 kryteriów, o których mowa w ust. 4 i 5, oraz przyznaje każdemu kryterium określoną liczbę punktów, przy czym każde kryterium może mieć różną wartość.
  9. O przyjęciu ucznia do gimnazjum w trakcie roku szkolnego, w tym do klas pierwszych, decyduje dyrektor, z wyjątkiem przypadków przyjęcia dzieci i młodzieży zamieszkałych w obwodzie publicznej szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum, którzy są przyjmowani z urzędu.
  10. Jeżeli przyjęcie ucznia, o którym mowa w ust. 9, wymaga przeprowadzenia zmian organizacyjnych pracy szkoły powodujących dodatkowe skutki finansowe, dyrektor szkoły może przyjąć ucznia po uzyskaniu zgody organu prowadzącego.

§ 27a

  1. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata lub na wniosek kandydata pełnoletniego.
  2. Wniosek zawiera:

    1) imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL - serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;
    2) imiona i nazwiska rodziców kandydata, a w przypadku kandydata pełnoletniego - imiona rodziców;
    3) adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata, a w przypadku kandydata pełnoletniego - adres miejsca zamieszkania kandydata;
    4) adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata, a w przypadku kandydata pełnoletniego - adres poczty elektronicznej i numer telefonu kandydata, o ile je posiadają;
    5) wskazanie kolejności wybranych szkół albo publicznych szkół w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych;

  3. Do wniosku dołącza się wskazane dokumenty w formie określonej w art. 20t. Ust.2 UoSO

§ 27b

  1. Postępowanie rekrutacyjne do gimnazjum przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
  2. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy w szczególności:

    1) ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, o której mowa,
    2) ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych,
    3) sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.

  3. Wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, zawierającej imiona i nazwiska kandydatów oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do danej szkoły.
  4. Listy, o których mowa w ust. 6 podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie szkoły. Listy zawierają imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.
  5. Dzień podania do publicznej wiadomości listy, o której mowa w ust. 7, jest określany w formie adnotacji umieszczonej na tej liście, opatrzonej podpisem przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

§ 27c

  1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danej publicznej szkoły przedszkolnego, publicznej szkoły,
  2. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata lub kandydata pełnoletniego z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
  3. Rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni może wnieść do dyrektora publicznej szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
  4. Dyrektor publicznego przedszkola, publicznej szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, o którym mowa w ust. 3, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej publicznej szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
  5. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2014/2015 i 2015/2016 do publicznego gimnazjum terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów, określa kurator oświaty.

§ 27d

  1. W czasie trwania roku szkolnego dyrektor szkoły ma prawo odmówić przyjęcia uczniów spoza obwodu szkoły, którzy:

    1) wyniku ostatniej klasyfikacji otrzymali ocenę nieodpowiednią lub naganną z zachowania,
    2) uczyli się innego języka obcego niż obowiązujący w danej szkole,
    3) sprawiają poważne trudności wychowawcze,
    4) wchodzą w konflikt z prawem,
    5) zachowują się w sposób zagrażający zdrowiu i bezpieczeństwu ogółu społeczności szkoły.

  2. Uczeń przyjęty spoza obwodu szkoły, który nie stosuje się do zasad Regulaminu, sprawia problemy wychowawcze, za powiadomieniem rodziców (prawnych opiekunów), jest kierowany do szkoły macierzystej decyzją dyrektora szkoły.
  3. Uczeń uczęszcza do szkoły do ukończenia 3 klasy lub 18 lat.
  4. Uczniowie przestają podlegać obowiązkowi szkolnemu w trybie przewidzianym w art.15 ust.2 UoSO i przestają być uczniami szkoły.
  5. Za spełnianie obowiązku szkolnego uznaje się regularne uczęszczanie do szkoły.
  6. Za niespełnienie obowiązku szkolnego uznaje się nieusprawiedliwioną nieobecność w okresie jednego miesiąca, w wymiarze 50% zajęć.
  7. Niespełnianie obowiązku szkolnego podlega postępowaniu egzekucyjnemu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca, 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 1991r. Nr 36, poz.161 z późn. zm.).
  8. W przypadku uczniów, którzy po rocznym uczęszczaniu do gimnazjum i ukończeniu 15 roku życia nie rokują ukończenia szkoły w normalnym trybie Rada Pedagogiczna wnioskuje o przeniesienie do szkoły uzawodowionej (OHP).

(Dyrektor)

16 lutego 2015

ZWINNY JAK PRZEDSZKOLAK

     13 lutego w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu gościły przedszkolaki z przedszkola prywatnego ze Złocieńca oraz oddziału przedszkolnego w Budowie. Uczennice klas drugich gimnazjum zorganizowały dla nich zabawy sprawnościowe.
Bawiły się cztery jedenastoosobowe zespoły 5-6 latków przy okazji sprawdzając się w szybkości, zręczności i zwinności.
Z założenia wykluczona została rywalizacja na punkty. Przedszkolaki otrzymywały gwiazdki, kółka itp. Mimo braku punktów przedszkolaki stawały na wysokości zadania wywiązując się z trudów zabawy, a zaangażowania mogliby im pozazdrościć starsi uczniowie.
Na dzieciach wrażenie zrobiła sala gimnastyczna, gdyż dla większości z nich był to pierwszy kontakt z takim obiektem.
Jak też widać sąsiedztwo starszych uczniów i gimnazjalistów nie musi mieć samych ujemnych stron.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.
(Jolanta Myszkowska)

16 lutego 2015

DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM 2 ZŁOCIENIEC DZIESIĄTY ROK Z RZĘDU W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH W TENISIE STOŁOWYM !!!



     Dnia 6 lutego w Kaliszu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Po raz kolejny ( 10 rok z rzędu! ) dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum 2 Złocieniec nie dali szans rywalom i zostali mistrzami. Dziewczęta zagrały w składzie : Julia Szemiel i Paulina Kucharska. Chłopcy w składzie: Daniel Maciejewski i Konrad Sewerynowicz.
Dnia 10 lutego dziewczęta i chłopcy zagrali już w regionalnej Gimnazjadzie, która się odbyła w Człopie. I tym razem dziewczęta nie dały szans rywalkom zdobywając mistrzostwo regionu, natomiast chłopcy zajęli 4 miejsce.
W regionie dziewczęta zagrały w składzie Julia Szemiel i Dorota Strzegowska i po raz dziesiąty z rzędu dziewczęta z Gimnazjum 2 Złocieniec w finałach wojewódzkich!!!

(A. Radzimski)

13 lutego 2015

WYCIECZKA DO BAŁTYCKIEGO TEATRU DRAMATYCZNEGO im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

     10 lutego 2015r. uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczka do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakl "Poskromienie Złośnicy".
To jedna z najpopularniejszych szekspirowskich komedii, w której jednak pod prawie farsową warstwą tytułowego poskramiania roztacza się dramatyczny proces manipulacji: ujarzmiania, podporządkowywania, zawłaszczania, ograniczania praw drugiej osoby. Wielce zawiła, pełna przebieranek i uciesznych qui pro quo opowieść o sekutnicy, którą ujarzmił sprytny młodzieniec.
Rozbrzmiewał nie tylko śmiech, była też nuta refleksji, że na tym świecie jeden zwycięża drugiego, by zaraz stać się zwyciężonym. Że zawsze znajdzie się jakiś sposób -i na złośnicę, i na poskromienie poskramiacza.
Obejrzana przez uczniów sztuka z pewnością wzbogaciła doświadczenia artystyczne młodych odbiorców i zachęciła do częstszego odwiedzania teatru.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Maciąg)

23 stycznia 2015

KLASYFIKACJA PÓŁROCZNA uczniów Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu - rok szkolny 2014/2015

KLASYFIKACJA PÓŁROCZNA

Stypendium za wyniki w nauce otrzymują uczniowie, którzy w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,9 i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie:

Jarosz Małgorzata - kl. 1a
Darska Magdalena - kl. 2a
Filipczak Kamila - kl. 2a
Krochmal Anna - kl. 2a
Leszczałowska Paulina - kl. 3a - średnia ocen 5,53
Kmieć Angelika - kl. 3a
Prabucka Kamila - kl. 3a
Maik Michalina - kl. 3a
Jaślarz Michał - kl. 3a

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują uczniowie:

Leżak Sandra - kl. 2b
Nowik Hubert - kl. 3a
Walkowiak Mateusz - kl. 3a
Kucharska Paulina - kl. 3a
Prabucka Kamila - kl. 3a

(A. Maciąg)
13 stycznia 2015

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2014/2015
w dniu 15 stycznia 2015 r., godz. 16.30.


21 grudnia 2014

Hej kolęda, kolęda...

     Dnia 19 grudnia 2014 roku w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbyły się jasełka. W ich przygotowaniu brali udział uczniowie klas 2a, 3a i 3b. Nad całością czuwał zespół nauczycieli w składzie: ks. Sławomir Kmiecik, p. Małgorzata Szcześniak (n-el języka angielskiego) i p. Daria Adach (n-el języka polskiego). Uczniowie, wcielając się w postacie m.in. Józefa i Maryi, bezdomnych czy postacie reprezentujące współczesne osoby, przedstawili kilka scenek rodzajowych. Zwrócili w nich przede wszystkim uwagę na obecny brak wspołczucia i empatii. Ponadto zespół muzyczny pod przewodnictwem pana Bernarda Gadziny zaśpiewał kilka kolęd. Uroczystość przebiegała w miłej i świątecznej atmosferze. Na zakończenie pan dyrektor Zbigniew Buczek oraz ks. Sławomir Kmiecik złożyli wszystkim bożonarodzeniowe życzenia.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(D. Adach)

16 grudnia 2014

Prelekcja "Psychologiczne i społeczne skutki uzależnienia od substancji psychoaktywnych".


     Dnia 26.11.2014r., z inicjatywy Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu, w kinie Mewa w Złocieńcu została wygłoszona prelekcja pt. "Psychologiczne i społeczne skutki uzależnienia od substancji psychoaktywnych". Prelekcję przygotował i wygłosił specjalista psycholog kliniczny, terapeuta w Poradni Zdrowia Psychicznego w szpitalu MSW w Koszalinie, Włodzimierz Wawrzynowski.

Wykładowca poruszał min. takie tematy:
  • narkomania pierwotna i wtórna,
  • kryteria diagnostyczne uzależnienia,
  • zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych,
  • charakterystyka osób przyjmujących substancje psychoaktywne,
  • najczęściej używane substancje psychoaktywne,
  • najbardziej popularne substancje psychoaktywne wśród młodzieży,
  • leczenie osób przyjmujących substancje psychoaktywne.
W spotkaniu wzięli udział pracownicy różnych instytucji - nauczyciele, policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy socjalni, pielęgniarki szkolne oraz rodzice uczniów Gimnazjum nr 2.

(A. Hennig)

8 grudnia 2014
Prezentacja projektu edukacyjnego "Welcome to Złocieniec" w Gimnazjum nr 2

   

     Dnia 2 grudnia odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego z języka angielskiego "Welcome to Złocieniec". Celem projektu było zachęcenie turystów anglojęzycznych do odwiedzenia Złocieńca i okolic. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną w języku angielskim, w której zaprezentowali krótką historię naszego miasta oraz najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Złocieńcu. Prezentację dodatkowo wzbogaciły zdjęcia naszych utalentowanych uczennic: Anny Krochmal i Karoliny Snopek. Projekt bardzo spodobał się amerykańskim żołnierzom z pobliskiej jednostki wojskowej, którzy pokaz nagrodzili brawami. Z zaciekawieniem pytali też uczniów o historię Złocieńca oraz miejsca pokazane w prezentacji.

Projekt przygotowali (pod opieką nauczyciela j. angielskiego p.Małgorzaty Szcześniak):
  • Magdalena Darska
  • Klaudia Drągowska
  • Maja Gucze
  • Kamila Filipczak
  • Katarzyna Radzimska
  • Adam Smoliński
(M. Szcześniak)

4 grudnia 2014
"Pełna miska dla schroniska"

      Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka trwała od listopada do grudnia. W efekcie uczniowie zebrali ok.70 kg karmy. 4 grudnia karma została dostarczona do schroniska dla zwierząt w Szczecinku. Akcja taka została zorganizowana już po raz drugi i powoli staje się tradycją. Wizyta w schronisku wywarła na uczniach spore wrażenie, czego wynikiem jest podjęcie decyzji o częstszym organizowaniu zbiórek na rzecz zwierząt.
Dzięki takim akcjom uczniowie uwrażliwiają się na los zwierząt oraz stają się bardziej odpowiedzialni za zwierzęta pozostające pod opieką człowieka.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(Samorząd Uczniowski)

2 grudnia 2014
Finał konkursu poetyckiego "Spotkanie z Zajączkiem"

   
      Dnia 27 listopada w kinie Mewa w Złocieńcu odbył się finał konkursu poetyckiego "Spotkanie z Zajączkiem". Brała w nim udział uczennica naszego gimnazjum - Anna Krochmal z klasy IIa. W ww. konkursie otrzymała wyróżnienie, a nagrodą było m.in. opublikowanie jej wiersza w tomiku poetyckim.
Serdecznie gratulujemy Ani odniesionego sukcesu!

(D. Adach)

1 grudnia 2014
Kolejna wizyta amerykańskich gości w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu

     Od kilku tygodni uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu spotykają się z żołnierzami amerykańskimi stacjonującymi w okolicy Oleszna. Uczniowie mieli okazję rozmawiać po angielsku, poznać zwyczaje i zapytać jak wygląda życie codzienne w Ameryce. Kontakt został nawiązany w celu konwersacji, ale przybrał również formę sportowych zmagań miedzy uczniami i żołnierzami. Rozegrane zostały mecze piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Goście chwalą wspaniałą atmosferę towarzyszącą spotkaniom, a uczniowie mają okazję przekonać się jak przydatna jest znajomość języka obcego oraz jak wykorzystać posiadane już umiejętności w praktyce. Trzeba przyznać, że radzili sobie bardzo dobrze.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(Żołnierze amerykańscy wyrazili zgodę na publikację swojego wizerunku na stronie internetowej naszej szkoły)
(M. Szcześniak)

12 listopada 2014
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     5 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie pt. "Święto Niepodległości" przygotowali uczniowie z klasy IIa. Uczniowie recytowali wiersze oraz zapoznali zebranych z drogą, jaką musieli pokonać Polacy, aby odzyskać niepodległość. Widzowie obejrzeli również prezentację multimedialną pod tytułem – "Droga do niepodległości". Uczennica Magda Darska wykonała utwór instrumentalny, zespół muzyczny zaśpiewał patriotyczne piosenki min.– "Piechota", "Żeby Polska była Polską".
     Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: kombatanci: pan Tadeusz Lenart i Jan Bandur, wiceburmistrz pan Piotr Antończak, radny gminy pan Tadeusz Koźma oraz przedstawiciel jednostki wojskowej major Zbigniew Sadlej. Apel rozpoczęto zaśpiewaniem hymnu państwowego, a zakończono hymnem szkoły.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Kaczmarek)

5 listopada 2014
ZAPROSZENIE

     Dyrektor i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców na spotkanie poświęcone problemowi uzależnień młodzieży, zapobiegania oraz stosowania różnych form terapii.
     Zagadnienie przedstawi terapeuta, psycholog kliniczny szpitala MSWiA w Koszalinie dr Włodzimierz Wawrzynowski. Termin spotkania to 26 listopada 2014r. godzina 14.00 w sali kinowej ul. Połczyńska 6 w Złocieńcu.
Udział jest nieodpłatny.

Serdecznie zapraszamy



4 listopada 2014
OGŁOSZENIE

W dniach 26 listopada, 28 listopada, 1 grudnia i 3 grudnia
po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole akcja "Góra Grosza".



     W związku z nią samorząd uczniowski przeprowadzi w tych dniach zbiórki pieniędzy (monety od 1 gr do 5 zł), które następnie przekazane zostaną odpowiednim instytucjom. Uzyskany dochód wesprze działalność Domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.
Dla szkoły, która zbierze najwięcej pieniędzy w swoim województwie przewidziane są cenne nagrody.


Liczymy na Waszą pomoc!



3 listopada 2014
Najlepszy z 10


     Dnia 24 października 2014 r. w sali kinowej ZOK-u odbył się międzygimnazjalny konkurs "Najlepszy z 10", wzorowany na telewizyjnym teleturnieju "Jeden z 10". W konkursie udział wzięli uczniowie obu złocienieckich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały osoby, które w szkolnych eliminacjach zajęły 5 pierwszych miejsc.
Były to:
  1. Kamila Filipczak - uczennica klasy IIa
  2. Anna Krochmal - uczennica klasy IIa
  3. Paulina Leszczełowska - uczennica klasy IIIa
  4. Michalina Maik - uczennica klasy IIIa
  5. Adrian Eret - uczeń klasy IIIb
Rywalizacja pomiędzy uczestnikami była bardzo zacięta, a pytania konkursowe obejmowały zakres wielu dziedzin wiedzy. Uczennica naszego gimnazjum - Paulina Leszczełowska zajęła II miejsce w konkursie - w nagrodę otrzymała słuchawki. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i wejściówki do kina "Mewa" na dowolny seans filmowy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(D Adach)

27 października 2014
"Bić się czy nie bić?" - interesująca lekcja historii

 
     23 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej - z panem Michałem Ruczyńskim pracownikiem Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Koszalinie.
Hasło przewodnie spotkania - "Bić się czy nie bić?"
Prelegent omówił następujące zagadnienia:
  • Polski wrzesień.
  • Utworzenie i działalność Polskiego Państwa Podziemnego.
  • Akcja "Burza".
  • Powstanie Warszawskie.
Zaproszony gość w interesujący sposób przedstawił dokumenty, filmy, mapy oraz relacje uczestników tych historycznych wydarzeń. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, które w znacznym stopniu wzbogaciło ich wiedzę historyczną.

(A. Kaczmarek)

22 października 2014

Pełna miska dla schroniska

    

     Od dnia 06.10 odbędzie się zbiórka karmy dla psów i kotów, która zostanie przekazana do schroniska. Zebrane rzeczy prosimy dostarczać do samorządu szkolnego lub ich opiekuna. Prosimy o przyniesienie jak najwięcej karmy, gdyż chcemy aby te zwierzaki przetrwały zimę!!


11 października 2014

OTRZĘSINY NA WESOŁO czyli "Pierwsze koty za płoty"

     10 października 2014r. odbyło się nieoficjalne przyjęcie pierwszaków do zaszczytnego grona gimnazjalistów, czyli OTRZĘSINY NA WEOŁO. Impreza ta stała się już tradycyjnym świętem naszej szkoły. Jak co roku uczniowie rozpoczynający edukację w gimnazjum musieli wykazać się sprytem, kreatywnością i pomysłowością w konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów. Zmagania pierwszoklasistów, podzielonych na dwie drużyny (numery parzyste i nieparzyste z dziennika ) oceniało jury w składzie: najważniejszy kocur w szkole pan dyrektor Zbigniew Buczek, kocice: Irena Bociacka i Aleksandra Kaczmarek.
Pierwsza z konkurencji polegała na przedstawieniu się Kociaków w ciekawy lub zabawny sposób, kolejno odbył się quiz sprawdzający w jakim stopniu pierwszoklasiści znają naszą szkołę. Po ciężkich pytaniach nadszedł czas na rozrywkę: karaoke, tańce, wizyta w gabinecie kosmetycznym i perfekcyjnie wykonany przez koty manicure. Konkurencje były bardzo oryginalne, sprawdzały różne umiejętności naszych kociaków:
     - spryt i zwinność: podnoszenie toreb bez użycia kończyn, dmuchanie balonów, picie mleka z miseczki,
       turlanie jajka nosem;
     - znajomość hymnu naszej szkoły – konkrecja „mruczało”;
     - zdolności plastyczne – konkurencja Picasso polegająca na namalowaniu stopą kota.
Obie drużyny spisały się znakomicie. Jednak największą liczbę punktów zdobyła drużyna parzystych i otrzymała miano super kocurów. Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego, który zaprezentował piosenkę „40 słów”. Pod koniec imprezy odbyło się uroczyste ślubowanie podczas którego uczniowie klasy pierwszej przysięgli spełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować szkołę.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a najważniejsze jest to, że się lepiej poznaliśmy.
Klasa pierwsza gimnazjum zdała test i została przyjęta do naszej społeczności.
Dziękujemy uczniom klas trzecich za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej zabawy.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Maciąg)

10 października 2014

Wizyta amerykańskich gości.

     Dnia 9 października naszą szkołę odwiedzili amerykańscy żołnierze stacjonujący w pobliskim garnizonie. Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji angielskiego, "podszlifować" język i przy okazji zapytać jak wygląda życie codzienne w Stanach Zjednoczonych. Goście opowiadali o swojej pracy, miejscach gdzie mieszkają, zwyczajach, swoich rodzinach oraz zainteresowaniach. Lekcja upłynęła w przemiłej atmosferze.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(Żołnierze amerykańscy wyrazili zgodę na publikację swojego wizerunku na stronie internetowej naszej szkoły)
(M. Szcześniak)

7 października 2014

 
     20 września w Skrzatuszu odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych (diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej). Całemu spotkaniu przewodniczył Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: "Jezus = Życie !". Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć również młodzieży z Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Złocieńcu. Zatem ks. Sławomir Kmiecik, wikariusz tejże Parafii zorganizował wyjazd młodych na to spotkanie. Większość młodzieży biorącej udział w tym wyjeździe (blisko 50 osób) to młodzież klas II i III Gimnazjum nr 2 w Budowie, gdzie ks. Sławomir Kmiecik jest nauczycielem religii. Ideą spotkania było doświadczenie przez młodzież pielgrzymującą do Skrzatusza Pana Boga w osobistym życiu, jak również Kościoła żywego i radosnego tworzonego także przez młodzież naszej diecezji. W tym roku padł kolejny rekord uczestników pielgrzymki, było ich około 6 tysięcy. Większości naszej młodzieży wyjeżdżającej do Skrzatusza, tak spodobało się to spotkanie młodych, że jeszcze w trakcie powrotu do Złocieńca rezerwowali sobie miejsca u księdza Sławka już na przyszłoroczny wyjazd. (ks. S. Kmiecik)

6 października 2014
GIMNAZJUM 2 ZŁOCIENIEC PODWÓJNYMI MISTRZAMI !!!

 
     23 września na stadionie miejskim w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Lidze lekkoatletycznej w ramach Gimnazjady. Dziewczęta oraz chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu nie dali szans rywalom i zdobyli mistrzostwo. Lekkoatleci złocienieccy trenowani przez Adama Radzimskiego wystąpili w następujących składach:

Dziewczęta:
1. Paulina Kucharska - dysk + 4x100 metrów
2. Dorota Strzegowska - kula
3. Klaudia Górnik - Kula
4. Sandra Leżak - 100 metrów + 4x100 metrów
5. Adrianna Kmieć - 100 metrów + 4x100 metrów
6. Kamila Prabucka - 300 metrów + 4x100 metrów
7. Angelika Kmieć - 100 metrów
8. Oliwia Prażych - 300 metrów
9. Aleksandra Kak - 600 metrów
10. Wiktoria Jarońska - 600 metrów
11. Małgorzata Jarosz - 300 metrów
12. Agnieszka Radzewicz - skok w dal
13. Paulina Leszczełowska - skok w dal

Chłopcy:
1. Mateusz Walkowiak - dysk + 4x100 metrów
2. Daniel Maciejewski - dysk
3. Noel Czepe - dysk
4. Tomasz Jaskółka - kula
5. Konrad Sindermann -kula
6. Dawid Toczko - kula
7. Michał Jaślarz - 300 metrów + 4x100 metrów
8. Hubert Nowik - 300 metrów + 4x100 metrów
9. Adrian Kmieć - 300 metrów
10. Piotr Belnik - 100 metrów + 4x100 metrów
11. Daniel Ostroga - w dal
12. Konrad Sewerynowicz - w dal
13. Łukasz Szóstak - w dal
14. Sebastian Jankowski - oszczep

Obie ekipy będą reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich, które to odbędą się 8.10.2014 w Szczecinie.
(A. Radzimski)

29 września 2014
OBCHODY SIEDEMDZIESIĄTEJ PIĄTEJ ROCZNICY UTWORZENIA
POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO W GIMNAZJUM NR 2 W ZŁOCIEŃCU


     W Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu 26 września obchodzono siedemdziesiątą piątą rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na ten temat, uczennice z klasy III a i III b ( Paulina Leszczełowska, Izabela Jankowska, Maja Gapsa, Kamila Prabucka, Angelika Kmieć) wcieliły się w rolę świadków historii i przedstawiły relacje z tych wydarzeń widziane oczami uczestników tych historycznych chwil. Przygotowano tematyczne plakaty. Uczniowie zapalili znicze przy kamieniu upamiętniającym postać bohatera wrześniowych dni - generała brygady Jana Pióro.
     Najważniejszym punktem obchodów było spotkanie młodzieży z przedstawicielem Światowego Związku Armii Krajowej kombatantem - panem Tadeuszem Lenartem, który w interesujący sposób przedstawił swoje wojenne przeżycia. Była to dla uczniów niezapomniana lekcja historii.
Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

(A. Kaczmarek)

27 sierpnia 2014
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu
o godzinie 9 00.
Miejsce rozpoczęcia w zależności od pogody.




Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2014/2015
Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2013/2014
Aktualności - archiwum z roku szkolnego 2012/2013


Opracowała A. Maciąg - Administrator Pracowni Komputerowej Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu
2015 r.